Położenie

Apartamenty MIĘDZYMORZEM prowadzą działalność hotelową od roku 2015.

Pensjonat przykuwa uwagę wyjątkowym projektem i starannym wykończeniem. Usytuowanie budynku zapewnia komfortowe warunki do wypoczynku a jednocześnie ułatwia komunikację pieszą lub samochodową z najważniejszymi punktami w mieście.

Są idealnym miejscem do spędzenia wakacji, weekendu i krótkiego odpoczynku w ciągu roku. Mieszczą się przy sosnowym lesie w przepięknym zakątku Krynicy Morskiej. Są doskonałym miejscem dla wczasowiczów, którzy na równi ze słońcem i plażą cenią sobie spokój otoczenia, przyjazną domową atmosferę oraz ciszę dla zmęczonych codziennością. Nasz obiekt znajduje się w odległości ok. 400 m od turystycznego centrum Krynicy Morskiej (molo spacerowe, port jachtowy, wesołe miasteczko, obiekty gastronomiczno-handlowe). Teren pensjonatu jest w całości ogrodzony, co zapewnia naszym gościom pełną dyskrecję i bezpieczeństwo. Do dyspozycji Gości przygotowano dziewięć komfortowo wyposażonych apartamentów.

 

Od strony morza, ok. 500 m od pensjonatu znajdują się wspaniałe plaże, których szerokość dochodzi do 50 m.

Znajduje się na nich pełne zaplecze turystyczne z wypożyczalnią sprzętu wodnego, zjeżdżalniami, przebieralniami i barami nad wodą oraz nieopodal miejscami dzikimi i bezludnymi. Ich największą atrakcją oprócz możliwości kąpieli morskich i słonecznych jest bursztyn wyrzucany przy sztormowym wietrze.

Od strony Zalewu niedaleko naszego pensjonatu (200 m) mieści się pięknie położona, otoczona roślinnością, niewielka, ale jedyna w Krynicy Morskiej piaszczysta plaża o szerokości do 15 m. Czysta woda, nieduża głębokość, piasek na dnie oraz niewielka fala pozwalają oprócz opalania i kąpieli również na uprawianie sportów wodnych. Przy plaży mieści się szkoła windsurfingu prowadzona przez osoby z wieloletnim doświadczeniem i dokonaniami. Na miejscu można wypożyczyć deski windsurfingowe (dla początkujących i zaawansowanych), pianki, trapezy, kamizelki asekuracyjne oraz wszystko, co potrzebne jest do pływania.

 

Oprócz powyższych atrakcji organizowane są różne imprezy kulturalne i sportowe.

Można uczestniczyć w regatach jachtów po Zalewie Wiślanym, brać udział w turniejach piłki plażowej, Dniach Teleexpressu, Mistrzostwach Świata w Poławianiu Bursztynu, Biegu Śniadaniowym oraz cyklu imprez Bursztynowego Lata.

Pas środkowy mierzei pokryty jest sosnowymi lasami z domieszką dębu, buka i świerka. Czyste powietrze i znajdujący się w nim aerozol morski, wpływają na atrakcyjność warunków klimatycznych.

W Krynicy Morskiej znajdują się trzy porty: dwa rybackie (od strony zalewu i od strony morza) oraz port pasażerski i jachtowy - największy po stronie polskiej, do którego od naszego pensjonatu jest zaledwie 350 m. Stąd do Elbląga, Fromborka, Kaliningradu odbywają się regularnie rejsy statków.

 

Atrakcję miasta stanowi również latarnia morska (200 m od pensjonatu).

Wybudowana na wydmie o wysokości 29 m n.p.m., która daje światło widoczne z odległości 18,5 mili morskiej. Wysokość wieży to 26,5 m. Roztacza się z niej wspaniały widok na całą Mierzeję Wiślaną ukazując jak cudownie wygląda ten cieniutki pas lądu przebiegający pomiędzy wodami Morza Bałtyckiego i Zalewu Wiślanego.

Wszystko to oraz wiele innych atrakcji zachęca do odwiedzenia naszego pensjonatu położonego w tak malowniczym zakątku Polski, do którego serdecznie zapraszamy.

Jak dojechać

design by : LEMONPIXEL.pl